Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rada Miejska SLD w Rzeszowie o wyborach samorządowych

dodano 2014-07-02 21:16 w kategorii: Powiatowe

2 lipca br. w Rzeszowie miało miejsce zebranie Rady Miejskiej SLD.  Było to pierwsze spotkanie po konwencji z początku czerwca. Obrady prowadzone były przez nowo wybrane władze - Wiesława Buża,  przewodniczącego miejskiego SLD, a także Tomasza Skoczylasa wybranego na sekretarza miejskiej organizacji SLD w Rzeszowie. 
Wśród zaproszonych na zebranie obecny był także Tomasz Kamiński, poseł i przewodniczący struktur wojewódzkich SLD, który omówił tematy społeczno – polityczne w kraju i województwie. Główną część wypowiedzi zdominowały kwestie tzw. afery podsłuchowej oraz zmiany w prezydium Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Nie zabrakło pytań o działania, jakie w najbliższym czasie planuje podjąć Klub Poselski SLD.
Po dyskusji na temat sytuacji krajowej, obecni członkowie Rady Miejskiej SLD powołali Miejski Sztab Wyborczy wraz z delegatami do Wojewódzkiego Sztabu Wyborczego i Sztabu Wyborczego Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca. 
Dużym sukcesem można ogłosić powstanie zespołu ds. opracowania programu miejskiego SLD. Wachlarz doświadczeń osób zasiadających w tym gremium i różnorodne spojrzenie na rzeczywistość pozwala w kompleksowy sposób stworzyć lewicowy, realny i konkretny program dla miasta. 
Środowe spotkanie było również okazją do oceny przebiegu kampanii wyborczej i wyników w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  3 godziny temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.